Spoiler alert!! Er kunnen mogelijk wat traantjes vloeien. Dat is bij velen van ons na deze bijzondere dag zeker gebeurd. We begonnen de dag vroeg. Met nog kleine oogjes zaten we om acht uur met z’n allen in de bus onderweg naar Cape Coast, waar we twee basisscholen zouden bezoeken. Wat mij opviel tijdens de vier uur lange rit, was dat er overal wat te zien is als je naar buiten kijkt. Je bent gewoon nooit uitgekeken, omdat het elke keer weer een verrassing is wat je gaat zien. Na heel wat hobbelige weggetjes kwamen we aan bij de eerste basisschool. Door middel van een dans en muziek werden we welkom geheten. Vervolgens gingen een aantal leerlingen om de beurt een soort gedichtje aan ons voordragen. Dit was zo bijzonder dat de meeste van ons een brok in hun keel hadden en sommige van ons, waaronder ik, lieten zelfs een traantje. Daarna hebben we nog samen gedanst en toen was het helaas alweer tijd om te gaan.

Op naar de volgende school, waar we ook wat spullen zouden achterlaten die we hadden ingezameld in Nederland. Jammer genoeg kregen we te horen dat we niet meer langs konden gaan, omdat de school verwoest was door een storm. We hebben toen besloten om terug te gaan naar de eerste school en daar de spullen uit te delen. De kinderen waren de tweede keer nog enthousiaster en blijer om ons te zien dan de eerste keer. Terwijl de spullen werden uitgedeeld zijn wij ons gaan mengen met de leerlingen. We hebben samen gevolleyballd en klapspelletjes gespeeld. Dit was zo’n bijzondere ervaring. De vreugde die deze kinderen hebben is iets wat wij heel goed van hen zouden kunnen leren.

Na wat foto’s was het wederom tijd om door te gaan naar Fort Amsterdam: een fort waar tot slaaf gemaakten gevangen werden gehouden door Nederlanders. Ook dit was super indrukwekkend, maar ook verschrikkelijk om al die verhalen te horen. Na deze bijzondere tour door het fort zijn we naar het hotel doorgereden, waar we na het eten met z’n allen heerlijk in het zwembad zijn geplonst. En als klap op de vuurpijl hebben we de hele avond met onze Ghanese vrienden in het zwembad gedanst, gezongen en vooral heel veel gelachen. Dit was een dag om nooit meer te vergeten.